2116/31
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Aftenparti fra Lægeforeningens Boliger, København. Sign. monogram. Olie på papir monteret på malepap. 10,5×15,5.
Enkelte mindre krakeleringer og minimale afskalninger. To folder.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag