1822/722
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Spisebord af teak med to underliggende tillægsplader. Udført og stemplet hos J.L. Møllers Møbelfabrik. H. 72. L. 160/230. B. 90.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Top med mindre stødmærker.
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
27 bud