2108/836
Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987)
Vase af stentøj, dekoreret med brunlig glasur og bladværk i let relief. Sign. monogram, 22473. Kgl. P. H. 15. Diam. 18,5.
Enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag