2415/15
Et par kopper af porcelæn, dekorerede i Kangxi manér med kartoucher hvori duer og landskab, omkranset af blomster og bladværk. Samson. Frankrig, 19. årh. H. 9 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Små afslag ved fødder.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag