2108/799
Piero Lissoni (f. 1956)
Serveringsvogn med stel af forkromet stål. Tre hylder af hvidlakeret plast. Udført hos Kartell. H. 73. L. 83. B. 40.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Et enkelt beslag til fastlås af hylde mangler.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag