2008/​905

Ejner Larsen (f. 1917, d. 1987)

Aksel Bender Madsen (f. 1916, d. 2000)

Seng af teak med indlægninger af palisander. Udført hos snedkermester Willy Beck, med plakette. Model 2723. H. 65. L. 193/197. B. 93/98.

Erhvervet direkte hos snedkermester Willy Beck. Kopi af original kvittering dateret 19. september 1967 medfølger.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK