2432/173
Dansk maler, 19. årh.
“Vester Port set indefra”. Usigneret. Bly og vandfarve på papir. Lysmål 23,5×37,5.
Papiret er gulnet. Fugtpletter i venstre side af papiret. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag