1831/70
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Kystlandskab i sol. Sign. Chr. Zacho 1910. Olie på lærred. 59×83.
Minimale krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
47 bud