1416/1582
Fransk alterstager af forgyldt bronze, prydet med blomster og bladværk til fem lys. 20. årh. H. 66 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere reperationer.
Varia, 17. april 2014
Vurdering
Hammerslag