2426/921
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med stel af bejdset mahogni, negle af palisander. Sider, armlæn og ryg betrukket med lyseblå velour. Løs sædehynde betrukket med mønstret, mørkeblå velour. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Betræk med pletter og smuds. Til ombetrækning.
Vurdering
Hammerslag
951293 |