2203/801
Emile Gallé (f. Nancy 1846, d. sst. 1904)
Lille vase af ravfarvet og violet glas, udskåret med motiver af klematis. Sign. Gallé. H. 9,2.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
27 bud