2148/​801

Åge Vogel-Jørgensen (f. Frederiksberg 1888, d. 1964)

Komposition. Sign. ÅVJ. Olie på masonit. 59,5×37,5.

Enkelte afskalninger.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

21 bud

2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.950 DKK
1.900 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
(Autobud) 1.550 DKK
1.500 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.000 DKK