1921/1121
“Happy Emotions” ørestikker af 18 kt. rosaguld hver prydet med tre bevægelige brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.30 ct. Diam. 13,8 mm. L. 2,7 cm. (2)
Serienr. 3302326. Chopard æske og certifikat dateret 10/8/2012 medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 22. maj 2019
Vurdering
Hammerslag