2031/2026
Philippe Charriol
Damearmbåndsur af stål og guld. Quartz værk med dato. Hvid urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 16,5 cm. Urets diam. 27 mm. 1990'erne.
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Batteriskift påkrævet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 29. juli 2020
Vurdering
Hammerslag