2031/​2026

Philippe Charriol

Damearmbåndsur af stål og guld. Quartz værk med dato. Hvid urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 16,5 cm. Urets diam. 27 mm. 1990'erne.

Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Batteriskift påkrævet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 29. juli 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK