2109/1134
Bent Exner (f. Hald ved Viborg 1932, d. Pandrup 2006)
Perlering af delvist forgyldt sterlingsølv prydet med talrige kulturperler. Perlediam. ca. 2,8 mm. Front ca. 1,6×1,6 cm. Str. ca. 54.
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 3. marts 2021
Vurdering
Hammerslag