2109/​1134

Bent Exner (f. Hald ved Viborg 1932, d. Pandrup 2006)

Perlering af delvist forgyldt sterlingsølv prydet med talrige kulturperler. Perlediam. ca. 2,8 mm. Front ca. 1,6×1,6 cm. Str. ca. 54.

Æske medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 3. marts 2021

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK