12013/​3

Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)

“Charlotte”, salatsæt med skafter af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hans Hansen. L. 21. (2)

Almindelig brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
420 DKK
400 DKK