2118/732
Ib Andersen (f. Frederiksberg 1907, d. Hillerød 1969)
“Politiken”. Sign. i trykket Ib Andersen 65. Todelt litografisk plakat. Trykt hos Henrik Sandbergs Stentrykkeri, København. Samlet bladstørrelse 174×62 .
Mindre håndteringsmærker. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud