12139/​54

I.W. Tegner & Kittendorff, udgiver

En samling italienske motiver efter Marstrand, Petzholdt, Læssøe, Jerichau m.fl. 19.årh. sidste del. Alle trykbetegnede. Litografi på papir. Bladmål ca. 28×38. Uindrammede. (15)

Enkelte blade håndteringsmærker, pletter og skjolder. Gennemgående i god stand.

Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK