12139/54
I.W. Tegner & Kittendorff, udgiver
En samling italienske motiver efter Marstrand, Petzholdt, Læssøe, Jerichau m.fl. 19.årh. sidste del. Alle trykbetegnede. Litografi på papir. Bladmål ca. 28×38. Uindrammede. (15)
Enkelte blade håndteringsmærker, pletter og skjolder. Gennemgående i god stand.
Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag