1432/139
Dansk bombeformet kommode af mahogni, beslag af forgyldt metal, front med tre skuffer, plade af grøn marmor. Rokoko form, 20. årh.s første halvdel. H. 77. B. 75. D. 48.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 4. august 2014
Vurdering
Hammerslag