1624/618
Dansk møbeldesign
Serveringsvogn af eg med udfoldelig vendbar top og underliggende vendbar bakke. H. 64/62. L. 70. B. 44,5/89.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Større vandskjolder på top.
Moderne kunst og design, 14. juni 2016
Vurdering
Hammerslag