1624/​618

Dansk møbeldesign

Serveringsvogn af eg med udfoldelig vendbar top og underliggende vendbar bakke. H. 64/62. L. 70. B. 44,5/89.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Større vandskjolder på top.

Moderne kunst og design, 14. juni 2016

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK