870/​374

Signeret Nain tæppe, Persien. Design med træer på blå bund. Signeret: Iran Nain Pahlevan Safaie. Ca. 1 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 265×173.

Konditionsrapport ved forespørgsel: carpets@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 1. marts 2017

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK