12015/50
Oval madspand af kobber, siderne med “ører”, låg med greb. Danmark 18./19. årh. H. 25. B. 25. D. 20.
Patina. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020
Vurdering
Hammerslag