1920/1514
Et par franske væglampetter af delvis forgyldt og patineret bronze, hver med tre lysarme. 20. årh.s begyndelse. H. ekskl. pære 26. D. 28. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag