1949/284
Lampebord af sortstafferet nøddetræ, i siderne to udtræksplader, drejet søjle på firpasfod. 19. årh.s slutning. H. 72. L. 77. B. 59.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte finerbobler på plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. december 2019
Vurdering
Hammerslag
17 bud