2132/1241
Halskæde af 14 kt. guld. L. 35 cm. Samt halskæde af 14 kt. guld med forgyldt vedhæng prydet med glassten. L. 42 cm. Vægt ca. 10,5 g. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparation ca. 5 cm fra lås.
Smykker og Fashion, 11. august 2021
Vurdering
Hammerslag