922/​343

Keld Moseholm (f. Freltofte 1936, d. Svendborg 2023)

“Pige på stol”, 1981. Usign. Bronze. 120×107×43.

Andre eksemplarer opstillet på Tornbjerg Gymnasium, Odense 1981; Promenade St-Barbe, Monaco 1987; Slagelse Bibliotek 1988; Aabenraa Andelsboligforening, Søndergade, Aabenraa 1995; Annie og Otto Detlefs Fond, Solrød 2014 og DGI Byen, København 2022. Proveniens: Dansk privatsamling.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

150.000–200.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?