1633/21
Hermann Carmiencke (f. Hamborg 1810, d. Brooklyn 1867)
Udsigt over Gardasøen med middelalderborgen Castello Scaligero ved Malcesine. Sign. Carmiencke 1840. Olie på lærred. 58×80.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 15. august 2016
Vurdering
Hammerslag