2040/94
Augusta Dohlmann (f. Frederiksberg 1847, d. sst. 1914)
Opstilling med blomster. Sign. AD 10/6 86. Olie på lærred. 42,5×52,5.
Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag