645/608
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
En fører med sin hundeslæde på rejse, Grønland. Sign. Emanuel A. Petersen. Olie på lærred. 70×101.
Behov for let overfladerensning. Behov for let overfladerensning.
Malerier, 8. november 2006
Vurdering
Hammerslag