1721/​1664

Dobbelt pultlampe af messing med skærme af opalglas, kanneleret stamme på hvælvet fod. 20. årh. H. 59. B. 56.

Manglende skærme. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, 25. maj 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

260 DKK

260 DKK
250 DKK