2426/2048
Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 51 mm. Uret vejer ca. 83 g. 1900–10'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Bulet kasse.
Vurdering
Hammerslag
22 bud
818051 (Autobud) | ||
999018 | ||
818051 (Autobud) | ||
999018 | ||
818051 (Autobud) | ||
999018 | ||
818051 | ||
999018 (Autobud) | ||
818051 | ||
999018 | ||
846622 (Autobud) | ||
999018 | ||
846622 (Autobud) | ||
999018 | ||
846622 (Autobud) | ||
999018 | ||
846622 (Autobud) | ||
999018 | ||
846622 (Autobud) | ||
881678 | ||
846622 | ||
900678 |