2417/98
Barok kommode af nøddetræ, svungen ligeknækket front med fire skuffer, dekoreret med intarsia og beslag af messing. 18. årh. H. 84,5. B. 90. D. 54.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag