2119/​514

Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)

Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)

Stor pendel af aluminium. Udført hos Nordisk Solar. Diam. 70.

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En skue mangler til skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
1.750 DKK
(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
1.500 DKK