2119/514
Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)
Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)
Stor pendel af aluminium. Udført hos Nordisk Solar. Diam. 70.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En skue mangler til skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag