1826/​180

Dansk Louis XVI sofa af bøgetræ, buet ryg og sider, otte kannelerede ben, hvoraf seks er senere. 18. årh.s slutning. L. 185.

Restaureret. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 25. juni 2018

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag