2132/701
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Reol af eg med otte justerbare hylder. Udført og mærket hos C.M. Madsen for FDB. H. 160. B. 122. D. 26.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||