2424/79
F. C. Lund (f. København 1826, d. sst. 1901)
Portræt af to piger med en hund. Sign. F. C. Lund 1851. Olie på lærred. 63×50.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Rensning anbefales.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag