2426/​108

Ubekendt kunstner, 20. årh.

En roer stående med en åre og en laurbærkrans hævet i venstre hånd. Skulptur af forsølvet metal, stående på sokkel af sort sten. Usigneret. H. 52.

Åre bøjet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

811360 1.000 DKK