2426/108
Ubekendt kunstner, 20. årh.
En roer stående med en åre og en laurbærkrans hævet i venstre hånd. Skulptur af forsølvet metal, stående på sokkel af sort sten. Usigneret. H. 52.
Åre bøjet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
811360 |