869/843
Et par svenske kommoder af gråmalet træ, begge med plader af imiteret sten, afskårne kannelerede hjørner og front med tre skuffer. Gustaviansk stil, 19. årh. og senere. H. 79. B. 88. D. 49. (2)
Russisk, møbler og varia, 2. december 2016
Vurdering
Hammerslag