1946/197
Johan Vilhelm Dahl (f. Randers 1818, d. København 1885)
En rytter og en herre på en skovsti. Sign. J. Dahl (sammenskrevet). Olie på lærred. 44×61.
Krakeleringer og afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag