2131/​711

Dansk møbeldesign

Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med grønt velour. 1930–40'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK