2102/173
Stor fransk lampe af forgyldt og patineret bronze, kanelleret stamme på trepas fodstykke. 20. årh. første halvdel. H. 83 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag