2102/​173

Stor fransk lampe af forgyldt og patineret bronze, kanelleret stamme på trepas fodstykke. 20. årh. første halvdel. H. 83 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK