Sally Philipsen (f. København 1879, d. sst. 1936)
Parti fra Christianshavn. Sign. S. Philipsen. Olie på lærred. 32×34.
Proveniens: Brøstes Samling nr. 630.
Ældre malerier og møbler, 9. juni 2014