2048/1
L. A. Ring (f. Ring 1854, d. Roskilde 1933)
Skøjteløbere på en tilfrosset sø en vinterdag. Sign. L. A. Ring. 87. Olie på lærred monteret på lærred. 34×54.
Talrige større krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag