2426/8
Senempire vitrineskab af birketræ, front med to glasdøre hvorbag hvilke hylder, øverst med hemmeligt skufferum, flankeret af halvsøjler og udskåret med tandsnit. 19. årh. H. 184. B. 110. D. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Enkelt glas mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud