2103/153
Russisk nyrokoko forskærersæt med skafter af sølv. Utydeligt mestermærke, utydeligt bymærke 1882–1899, lødighed 84. 19. årh. L. 28 og 32. (2).
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud