2417/286
Sankachai Buddha siddende i mediterende stilling på tredelt trone. Forgyldt og bemalet bronze. Thailand 19. årh. H. 40 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
41 bud