Georges Braque (f. Argenteuil 1882, d. Paris 1963)
“Au couchant (Oiseau XVI)”, 1958. Sign. G. Braque, 30/75. Maeght éditeur. Tirage Mourlot, Paris. Litografi i farver. Lysmål 42×60
Litteratur: Vallier 126. Gengivet i farver på dobbeltopslag.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020