1803/1652
Russisk Gudsmoderikon “Vladimir”. Tempera på træ. 19. årh. 36×30,5.
Afslag på kanter. Ridser og mærker. Fremstår med brændemærke.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag